İstanbul, inşaat sektörünün en fazla geliştiği yerlerden biridir. İnşaat sahalarının fazlaca olduğu İstanbul’da özellikle sanayi sitelerinde birçok fabrika bulunmaktadır. Bu yüzden çelik çatı ve çelik konstrüksiyon fabrika sökümü hizmeti oldukça önem kazanmıştır. Fabrika sökümü gerçekleştirilirken zarar vermeden ve en doğru şekilde sökülmesi gerekir. Bunun için bu konuda uzman ve deneyimli olan ekiplerden yararlanmak gerekir. Firmamız, konusunda deneyimli ekipleri sayesinde fabrika sökümlerinizi gerçekleştirmektedir.

Çelik çatı sökümü oldukça önemlidir. Çelik çatı üç elemandan oluşur. Çatı makası, aşık, sandviç panel-trapez sac. Çelik çatı sökümünü gerçekleştirmek için bu üç yapı elemanını çok iyi bilmek ve buna göre işlem yapmak gerekir.

Çelik konstrüksiyon yapı avantajları nelerdir?

  • Çelik dayanıklı bir maden alaşımı olduğu için daha fazla yük taşıma kapasitesi vardır.
  • Hafif olması ile yapı daha az yük kaldırır. Özellikle deprem bölgelerinde en çok kullanılan yapı malzemesidir.
  • Çelik, beton yapılara göre daha az hasarlanır. Doğru ve sağlam montaj yapılması ile depreme, rüzgara ve dış etkilere karşı daha dayanıklıdır.
  • Monte ve demontesi kolay olduğundan çelik konstrüksiyon yapılarda daha çok tercih edilir.
  • Fabrikalarda, atölyelerde, imalathanelerde iş yüküne göre büyütme, küçültme ya da kaldırma gibi işlemler kolaylıkla yapılarak mekanın şekli değiştirilmesi daha kolaydır.

Firmamız, bünyesinde bulundurduğu deneyimli ve tecrübeli personeli sayesinde kaliteli ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. Çelik konstrüksiyon işleriniz için firmamızın uzman ekibi ile iletişim kurarak hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilir, hizmetlerimizden profesyonel olarak yararlanma imkanını bulabilirsiniz.