İnsanların çoğu geri dönüşüme gitmesi gerekse bile birçok kullandığı malzemeyi kullanım süresi bittiği zaman çöpe atmaktadır. Hurda bakır da en çok çöpe atılan malzemelerden biridir. Kavaklı ve çevresinde hurdalarınızı değerlendirmek Kavaklı hurdacı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Firmamız Kavaklı dışında Mermerciler Sanayi Sitesi, Beylikdüzü Organize Sanayi Sitesi, Bakır ve Pirinçciler Sanayi Sitesi, Birlik Sanayi Sitesi bölgelerinde geniş servis ağı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Firmamız, İstanbul Avrupa yakasının birçok bölgesinde yaptığı gibi Kavaklı hurda alımı yaparak hizmetlerini sürdürmektedir. Kavaklı ve sanayi sitelerinin birçoğundan, fabrika, teknik servislerden ücretleri peşin ödenmek üzere hurda satın alarak, hurdaların geri dönüşüme gönderilmesini sağlamaktayız. Böylece hem ülke ekonomisine katkı sağlamış hem de doğal kaynaklarımızı koruyarak, doğaya ve insana karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmaktayız.

Ülke ekonomisine katkı sağlayarak geri dönüşüme gönderilen bir başka ürün ise alüminyumdur. Boksit cevheri halinde bulunan ve gümüş renkli olan alüminyum, oksitlenmeye karşı dirençli ve hafiftir. İnşaat sektörü başta olmak üzere taşımacılık sektöründe de kullanılmaktadır.

Alüminyum hangi alanlarda kullanılır?

  • Soğutucu klima yapımı
  • Spot ışıkları
  • Uçak
  • Motosiklet, bisiklet, motor üretimi
  • Bina dış cephe kaplaması
  • Otomobil ve ev eşyası alanında alüminyum oldukça sık kullanılır.

Bu kadar önemli ve değerli Alüminyum, kullanım süresini aştıktan sonra çöpe atılmamalı ve geri dönüşüme gönderilmelidir. Madenden üretilen alüminyum oldukça enerji harcanan bir iştir. Bu yüzden geri dönüşüme gönderilen hurda alüminyum çok daha elverişli ve kazançlıdır.

Üretiminden çok geri dönüşümü daha kazançlı olan Alüminyum, daha çok tercih edilmektedir. Ancak hurda alüminyum da kendi arasında ayrılır. Güncel hurda alüminyum fiyatları kıymetli madenlerdeki gibi değişebilmektedir. Kilo fiyatı üzerinden alınan alüminyum hurda ofset matbaa kalıbı, araiş alüminyum ve imalat artıkları daha yüksek fiyattan alıcı bulurken, sert alüminyum, alüminyum talaşı ve alkoband soyması düşük fiyatlardan alıcı bulmaktadır

Başta Kavaklı olmak üzere İstanbul Avrupa yakasında hurdacıya ihtiyacınız olduğunda tek yapmanız gereken şey iletişim numaralarımızdan deneyimli ve uzman kadromuza ulaşarak hizmetlerimizden faydalanmanızdır. Unutmayın hurdalar hiçbir zaman çöp değildir. Geri dönüşüm hizmeti sayesinde bu hurdalar tekrar kullanıma hazır hale getirilebilir.