Firmamız, İkitelli hurda alımı ile hurdalarınızı yerinde alır ve hurdalarınızı yerinde tartarak en iyi fiyatı nakit olarak ödemektedir. İşinde uzman ve deneyimli ekibi sayesinde hurdalarınız gerçek değerini bulur.

İkitelli hurdacı hizmetlerimiz sayesinde Atakent, Atatürk Mahallesi, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih, Fevzi Çakmak, Halkalı, İnönü, Gültepe, Kanarya, İstasyon, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Kartaltepe, Sultan Murat, Söğütlü Çeşme, Yarımburgaz, Yenimahalle ve Yeşilova’da da hizmetlerine devam etmektedir.

Hangi maddeler hurda olarak sayılmaktadır?

  • Hurda gazete, kitap, dergi
  • Hurda akü
  • Hurda kurşun
  • Paslanmaz hurda
  • Hurda petek radyatör
  • Hurda makine sadece hurda olabilecek maddelerden bazılarıdır.

Hurda kağıtlar olarak bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Kağıt hurdaların değerlerinin düşmemesi için kağıt yüzeyinin herhangi başka bir madde ile kaplanmış olmaması gerekir. Bu yüzden tüm kağıt hurdalar ayrıştırılmış olmalıdır. Yani kağıt ile karton karıştırılmamalıdır. Bunun yanında karton bardak hurdası, peçete kağıdı, kuşe kağıtlar, kullanım süresi bitmiş evrak dosyaları, gazete kağıdı, kitaplar, ansiklopediler, hatalı basım kitaplar da hurda kapsamına girerek geri dönüşümde değerlendirilmektedir. Özellikle ağaç ürünü olan kağıtlar, kitaplar, kartonlar geri dönüşüme gönderilerek ağaçların ve dolayısıyla ormanların korunmasında ön ayak olunmaktadır.

Hurda geri dönüşümünde önemli bir nokta da Hurda kablo geri dönüşümüdür. Çünkü maliyetler ve doğanın aldığı zararlar göz önünde bulundurulduğunda yeni kablo yerine dönüştürülmüş kablo kullanmak en doğrusudur. Doğru şekilde fiyatlandırılması için ilk yapmanız gereken şey güncel fiyatları takip etmektir. Hurda kablo piyasasını şekillendiren unsur ise hurda kablonun miktarıdır.

Birçok kişi kullanım süresi bitmiş kabloların atık olduğunu düşünür. Ancak geri dönüşüm sayesinde kullanım süresi biten kablolar yeniden kullanılabilir hale getirilebilmektedir. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de her yıl atık kablolar oluşmaktadır. Bu kablolar, geri dönüştürülerek hem iletken metal kullanımı sağlanır hem de enerji tasarrufu sağlanır. Böylece enerji tasarrufu da gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu yüzden evinizde bulunan, artık kullanmadığınız uydu kabloları, fiber optik kablolar, telefon kabloları da geri dönüşüme verilerek tekrar kullanılabilir hale getirilebilir. Bunun için firmamızın kaliteli ve profesyonel hizmetlerinden yararlanarak atık kablolarınızı değerlendirebilirsiniz.