Hurda alımı İstanbul’da oldukça önemli bir sektör haline gelmiştir. Önceleri ufak çaplı başlayan hurda alım satımı zamanla bir pazar oluşmasına imkan tanımıştır. İstanbul’da Hadımköy hurda alımı yapan firmamız sayesinde hurdalarınız değerinde alınır. Geri dönüşüm konusunda uzmanlaşmış kadrosu sayesinde Hadımköy hurdacı konusunda artık emin ellerdesiniz. Firmamızın hurda alımı ve geri dönüşüm hizmetlerinden yararlanarak siz de ülkemize katkı sağlayabilir ve gelecek nesillere daha güzel yarınlar bırakmada yardımcı olabilirsiniz. Firmamız, demir su boruları, alüminyum havalandırma kanalları, sandviç panel, çatı paneli, defolu çatı sacı, kompresör hurdası, pimaş boru, yangın merdiveni gibi malzemeleri de geri dönüşüm hizmeti içinde sunmaktadır.

Geri dönüşüm ile ne kazanç sağlanır?

  • Madenlerin doğada kaybolması oldukça zordur. Bu yüzden özellikle hurda olmuş madenlerin geri dönüşüm ile tekrar kazanılması çok önemlidir.
  • Hurdalara uygulanacak geri dönüşüm ile atık miktarı azalmaya başlar.
  • Geri dönüşüm sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlanır.
  • Doğal kaynaklar geri dönüşüm ile koruma altına alınmış olur.
  • Geri dönüşüm ile enerji tasarrufu sağlanır.

Birçok kişi hurda deyince bir daha kullanılmayan, işe yaramaz maddeler olarak görür. Ancak durum hiç de öyle değildir. Kullanım süresi bitmiş, artık kullanılmaz hale gelen birçok madde geri dönüşüm sayesinde tekrar insan hayatına girmektedir. Geri dönüşüme en güzel örnek atık kağıt, mukavva, kartondur. Geri dönüşüme sokularak tekrar kullanıma hazır hale getirilen kağıt hurdalar sayesinde ağaçlar dolayısı ile ormanlarımız koruma altına alınmış olur. Hurdalar, geri dönüşüme sokulabilen ve sokulamayan olarak sınıflandırılır. Geri dönüşüme sokularak tekrar kazanılan hurdalar içinde plastik, kağıt, maden-metal hurdalar, hurda ahşap, bilgisayar ve elektronik eşyalar sayılabilir. Bir malzemeye hurda demek için çok önemli bir ayrıntı vardır. Bu ayrıntı da hurdaya çıkmış malzemenin tekrar geri dönüştürülerek yararlı hale gelebilmesidir. Burada sadece birkaç tanesi saydığımız maddeler geri dönüştürülerek yararlı hale getirilmektedir.

Arnavutköy’e bağlı olan Hadımköy’ün yanında Arnavutköy’ün hemen tüm semtlerine hizmet veren Firmamız, güncel hurda fiyatları sayesinde müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktan dolayı gururludur. Hizmetlerimizden yararlanmak için iletişim sayfamızda bulunan numaralarımızı kullanabilir, deneyimli ve konusunda uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.