Hurdacılık sektöründe en kıymetli olarak nitelendirilen hurdalardan biri bakırdır. Bakır, dünyanın birçok yerinde iletişim ve elektrik enerjisi iletmekte kullanılan en önemli maddelerden biridir. Soyma Bakır Nedir sorusuna en iyi cevap ise kablosundan temizlenmiş, gösterişi olan, parlak görünüşlü olması denebilir. Hurda bakır fiyatları, soyulmuş bakır hurda ve soyulmamış bakır hurda ile değişkenlik gösterebilir. Özellikle hurdacılık sektörünün en önemli duraklarından biri olan İstanbul’da Beylikdüzü, İkitelli, Büyükçekmece, Kıraç, Kavaklı, Silivri, Hadımköy, Gürpınar, Avcılar, Küçükçekmece, Çorlu, Beykent gibi bölgeler hurda geri dönüşüm hammaddesi olarak bakırın en çok ilgi gördüğü yerlerdir.

Hurda Bakır nerelerde kullanılır?

  • Fabrikalar
  • Kamu kuruluşları
  • Üretim tesisleri
  • İşletmeler

Hurdacılıkta en çok rağbet gören maddeler arasında bakır hurda ve sarı hurda gelmektedir. Hem hurda bakır hem de sarı hurda, geri dönüşüm hammaddesi olarak tercih edilmekte ve iletkenlik özellikleri yüzünden aynı değere sahip maddelerdir. Ancak ikisinin arasında bir iki fark bulunmaktadır. Hurda sarı düğme ve altın sektöründe daha çok kullanılır ve daha fazla rağbet görür. Hurda bakırın ise kullanım alanı diğerine göre daha fazladır.

Geri dönüşüme gönderilen hurda bakırlar hem yurt içi piyasasında hem de yurt dışı piyasasında değerlendirilmektedir. Geri dönüşüm ile enerji tasarrufu sağlanırken, ülke ekonomisine katkı sağlanır. Özellikle iletim ve elektrik alanında kullanılan hurda bakır ve sarı hurda, takı, tencere, tava ve cezve yapımında da kullanılmaktadır.

Firmamız, elinizde bulunan geri dönüşüme gönderilebilecek her türlü hurda bakır, sarı hurda, kağıt hurda, plastik ve cam hurdalarını İstanbul Avrupa yakasındaki geniş servis ağı sayesinde sizlerden satın alarak geri dönüşüme gönderilmesi hizmetini vermektedir. Güvenilir, kaliteli ve profesyonel hizmet alarak hurdalarınızın geri dönüşüme gönderilmesini firmamız aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Böylece hem siz hem de ülke ekonomimiz kazanarak gelecek nesillere daha güzel bir gelecek bırakabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir