Hurda deyince çoğu insanın aklına bir daha kullanılmayacak, çöpe atılması gereken malzemeler olarak düşünülür. Ancak çok uzun süredir bir sektör haline gelen hurdacılık sektörü ortaya çıkmıştır. Çoğumuz sokak aralarında ellerinde arabalar bazı insanların karton, plastik, teneke vs. malzemeleri topladığını görürüz. Peki bu toplanan karton, plastik vs. malzemeler ne yapılmaktadır? İşte buradaki en önemli nokta hurdanın geri dönüşüme gönderilerek tekrar değerlendirilebilmesidir. Hurda neden geri dönüşüme gitmelidir? Hurdalar geri dönüşüme giderse nasıl faydaları olur? Neler, hurda olabilecek malzemelerdir?

Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

  • Hurdaların geri dönüşüme gitmesi ile ülke ekonomisi kalkınmaya başlar.
  • Geri dönüşüm ile artık kullanılmayan, çöpe atılmış maden-metal, cam, plastik, karton, kağıt gibi malzemeler farklı formlarda üretilerek yeniden kullanıma sunulur.
  • Zaten dikkatsiz kullanım sonucu azalmaya başlayan doğal kaynaklar korunmuş olur.
  • Geri dönüşüm sayesinde enerji tasarrufu sağlanmış olur.
  • Geri dönüşüm ile doğa ve dolayısı ile insan hayatı da koruma altına alınmış olur.

Ülkemizin birçok yerinde yaygınlaşan hurdacılık sektörü özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi daha büyük illerde hurdacılık sektörü daha büyük ve profesyonel hizmet veren firmalarla daha da geniş bir pazar olmuştur. İnşaat sektörünün fazlaca geliştiği İstanbul başta olmak üzere diğer büyük illerimizde de hurdacılık profesyonel hizmet veren firmaların elindedir.

Özellikle inşaat sektöründe çıkan hafriyat malzemelerinin taşınması hurda ve hurdacılık sektöründe önemlidir. Bu yüzden demir hurda, hurda alüminyum, paslanmaz çelik hurda, lastik hurdaları, otomotiv yedek parçaları, çamaşır makinesi, printerler, bilgisayar parçaları gibi artık kullanılmaz, çöpe atılması gereken, artık tamir olmaz malzemeler geri dönüşüme gönderilir.

Hurdalar için kime başvurulmalıdır?

Hurdalarınız için özellikle inşaat bölgelerinde çelik konstrüksiyon, çelik yapı sökümleri, fabrika sökümleri, inşaat demirleri, yangın merdivenleri vb. birçok malzeme kaliteli ve profesyonel hizmet veren firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.  Tüm bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi aşamasında deneyimli ve uzman ekiplerin çalışması önemlidir. Deneyimli ve konusunda uzman ekibimiz sayesinde İstanbul’un Avrupa yakasında, geniş servis ağı ile hizmet veren firmamızın hurda alımı ve diğer hurda işlemlerinizi gerçekleştirmek için arayabilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir