Hurda deyince birçok kişinin aklına bir daha kullanılmayacak, ömrünü tamamlamış malzemeler gelir. Ancak çoğu malzeme geri dönüşüme gönderilerek tekrar hayata döndürülmektedir. Burada devreye hurda ve hurdacılık hizmetleri girmektedir.

Artık günümüzde birçok evin önünde ya da yollarda geri dönüşüm kutuları bulunmaktadır. Camların, pet şişelerin, kağıtların ayrı ayrı depolandığı küçük konteynırlar sayesinde artık kullanılmayan malzemeler geri dönüşüme gönderilmektedir. Böylece hem doğada uzun seneler boyunca kaybolmayan ürünler değerlendirilerek doğa korunur hem de ülke ekonomisi daha da gelişir.

Hangi malzemeler hurda olarak kullanılır?

  • Demir-çelik, kablo, bakır, altın, gümüş, pirinç, kalay, alüminyum gibi maden-metal hurdaları
  • Poliüretan, polyester, plastik, polietilen gibi petrol türevi hurdalar
  • Cam şişe, kapı ve pencere camları, ayna gibi cam hurdaları
  • Kağıt, karton, dergi, kitap gibi ağaç ürün hurdaları
  • Bilgisayar parçaları, işlemci, bilgisayar, laptop, müzik seti gibi elektronik hurdalar
  • Araba lastikleri, otomotiv parçaları
  • Üretim sonucu talaş, fire, parça saclar endüstriyel imalat hurdalarını oluşturur.
  • Kullanma süresi bitmiş kullanılmayan, gemi, tren, çelik köprü, otomobil gibi eski hurdalar da hurda çeşitleri içinde sınıflandırılmaktadır.

Hurda çeşitleri, malzemelerine göre sınıflandırılır. Amerika, tüm dünya üzerinde en büyük hurda üreticisi olarak kabul görmektedir. Türkiye’de de bu yüzden Amerikan hurda sınıflandırması ön plana çıkmaktadır.

Hurda çeşitleri arasında bakır hurda en çok rağbet görendir. Çünkü diğer madenlere göre özellikle krom ve alüminyuma göre daha ucuz olması, iletken özelliğinin olması sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir. Bakır hurda, diğerlerine göre hem sıfırı hem de hurdası oldukça sık kullanılır. Alüminyum ise bakıra göre daha pahalıdır ve sektörde fazla tercih edilmemektedir. Bunun yanında demir hurda ise geri dönüşüme gittikten sonra güncel fiyatlarını belirlenerek piyasada alıcı bulmaktadır. İletkenlik özelliği fazla olmayan ama değerli olan krom hurda ise güncellenen fiyatlara göre alıcı bulur.

Hurdalarınız için firmamızı aradığınız zaman nakit ödeme kolaylığı yanında, adresten hurda alımı, geniş servis ağı ve size en yakın yerde tartım imkanı ile hizmetlerimizden yararlanma imkanına sahip olursunuz. Hurdalarınızın boşa gitmemesi, hem doğayı korumak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için hurdacibul.com sitemizden deneyimli ekibimize ulaşarak hizmetlerimizi öğrenebilirsiniz.

Alım Yaptığımız Hurda Çeşitleri :

Hurda demir

DKP, Demir Talaşı, İnşaat Demiri Hurdası

Bakır

Soyma Bakır, Lama, Kırkambar Bakır, Antigron Kırma, TTR Kırma Granür, Bakır Talaşı

Alüminyum

Araiş Alüminyum, Alüminyum Profil (Pencere Kapı Profilleri) Hurdası, Alüminyum Talaş, Hurda Ofset Alüminyum Matbaa Kalıbı, Alüminyum Jant, Piston, Alüminyum Kutu (Kola Kutusu)

Hurda Sarı (Pirinç) Alımı

Hurda sarı musluk, Kırkambar Sarı Hurdası, klima borusu, vana, su sayacı (saati), imalat artığı, hurda sarı çubuk, Araba Radyatörü

Hurda Kablo Alımı

Antigron Kablo, TTR kablo, Karışık Kırkambar Kablo, Yeraltı Enerji Kabloları (Tek Damar)

Hurda Paslanmaz Çeşitleri

304, 316, 310, 202, 430 paslanmaz kalite hurdaları

Hurda Akü Alımı

Sulu Akü, Kuru Akü, Jel Akü

Hurda Kurşun Alımı

Hurda Levha Kurşun ve Kırkambar Kurşun Alımı

Hurda Plastik Hammadde Çeşitleri

ABS, Antişok, Moblen, Pleksi, Naylon, Noryl (Cam elyaf ) Jelatin, Plastik Kablo Makarası, İplik Bobini, Plastik Sandalye, Şefaf PVC, Plastik Cam Hurdası

Bina Yıkım Hurdası

Şantiye Hurdası, Yıkım Hurdası

Çelik Çatı ve Fabrika Sökümü, Sandviç Panel Alımı

Arşiv İmhası

Hurda Kağıt (A4 Fotokopi Kağıdı, Kitap, Gazete ve Karton
Hurda Çuval (Bigbag) Hurdası, Çember Hurdası

Diğer Hurda Çeşitleri

Kalorifer Kazanı (Sökümü-Kesimi), Trafo ve Pano Alımı, Tamirhane Hurdası Oto Araba,  Kollektör Hurdası, Şalter, Konteyner, Ekovat, Bronz, Nikel, Regülatör

Hurda Alımı Yaptığımız Önemli İlçeler :

BeylikdüzüEsenyurtİkitelli, Silivri, ÇerkezköyÇorluBayrampaşaBağcılarEsenlerSefaköyGüngören, Küçükçekmece, YenibosnaMaslakGüneşliGürpınarYakupluKavaklı, Saray, Çatalca, HadımköyArnavutköy ve Kıraç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir