Gelişmiş ülkelerin ekonomisini kalkındıran sektörlerden biri hurda sektörüdür. Geri dönüşüme gönderilerek tekrar değerlendirilen hurdalar ülke ekonomisinin yanında, doğal kaynakları korur, doğayı ve insan sağlığını korur. Enerji tasarrufu sağlanır.

Bakır, doğada çok bulunan bir maden değildir ve bu yüzden oldukça değerledir. Kırkambar Bakır nedir? Ne Tür Bakır Çeşidi Kırkambar Sayılır? konusunda bilgi sahibi olmak isteyen insanlar vardır.

Kırkambar Bakır, yanık bakır olarak da nitelendirilir. Kırkambar çeşidi sayılabilecek bazı bakır çeşitleri vardır. Bunlar kırkambar sarı, kırkambar anttiminyum, kırkambar kırma, kırkambar bakır yanık bunlardandır. Hurda olarak değerlendirilen, çöpe atılmış, artık tamir olmaz birçok madde geri dönüşüme gönderilir. Bu geri dönüşüme gönderilen maddelerden biri de bakırdır. Geri dönüşüme gönderilerek tekrar kullanıma hazır hale getirilip piyasaya sunulan ürünlerin elde edildiği fiyata hurda bakır fiyatı denir. Ancak hurda bakır fiyatlarını etkileyen bazı unsurlar vardır.

Bakır fiyatları neye göre belirlenir?

  • Hurda bakırda küçük miktarlar için kilo, büyük miktarlar için ton hesaplaması yapılır.
  • Nakliye ücretleri
  • Geri dönüşüme gidip gidemeyeceği
  • Geri dönüşümde kolaylık sağlayıp sağlamayacağı
  • Hurdanın bulunduğu konum
  • Dünya metal borsası
  • Döviz kuru

Elektriği en çok ileten gümüş olmasına rağmen elektrik kablolarında özellikle telefon gibi iletişim ağları ve fiber-optik yapılarda bakır daha çok tercih edilmektedir. Özellikle geri dönüşüme girdikten sonra tekrar kullanıma sunulan bakırların iletkenliği daha fazladır. Sadece elektrik ve telefon ağlarında değil inşaat sektöründe de bakır oldukça sık tercih edilen bir maddedir.

Sizin de geri dönüşüme gönderilecek, değerlendirilmesini istediğiniz hurda çeşitleriniz varsa firmamızın deneyimli ve konusunda uzmanlaşmış ekibinden destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren hurdalarınız için piyasadaki en iyi fiyat analizi yapılarak fiyatlandırılır ve sizden alınan hurdalarınız geri dönüşüme gönderilmek üzere değerlendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir